VI Zjazd Chórów Polonijnych – 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

Szanowni Państwo

Goście odwiedzający naszą stronę!

Jako prezes Fundacji mam wielką radość i zaszczyt przekazać Państwu informację o zbliżającym się VI Zjeździe Chórów Polonijnych, który odbędzie się w dniach 8-14 listopada 2018. Łatwo jest się domyśleć, że pragniemy uczcić w wyjątkowy sposób setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaprosiliśmy chóry polonijne z takich państw jak:, Łotwa, Estonia, Litwa, Białoruś, Ukraina, Niemcy, Czechy, Węgry, Wielka Brytania, Kanada oraz 8 chórów krajowych.

Celem naszym jest stworzenie 1000 osobowego zespołu składającego się ze wszystkich członków zaproszonych chórów zarówno polonijnych zagranicy jak i krajowych. Galowy koncert który odbędzie się 11 listopada o godzinie 17:30 w Świątyni Opaczności Bożej w Warszawskim Wilanowie, będzie to zapewne wyjątkowe widowisko pod względem brzmienia jak i również miejsca tak godnego dla uczczenia wyjątkowego Święta Narodowego. Będzie to największy zjazd chórów jaki do tej pory Fundacja Ave Patria zorganizowała, ale wymaga tego ta setna rocznica. Będą to niezwykle poruszające spotkania. Nasi goście wspaniali artyści pokonają tysiące kilometrów, żeby zaśpiewać dla nas dla samych siebie i dla Naszej Ojczyzny.

KONCERTEM GALOWYM UDOWODNIMY, ŻE WARTO NAM POMAGAĆ, ŻE TRZEBA WSPIERAĆ I ZAPRASZAĆ DO OJCZYZNY CHÓRY POLONIJNE – TO NASZ PRIORYTET, TO NASZA DUMA

Zwracam się również z apelem do chętnych o udzielenie nam wsparcia finansowego. Złożyliśmy wniosek do Biura Polonijnego Kancelarii Senatu i niestety otrzymaliśmy tylko 25% wnioskowanej kwoty. Kolejny wniosek wysłaliśmy do Fundacji Niepodległa (piękna nazwa..) ZOSTAŁ ODRZUCONY. Komisja Samorządu Miasta Stołecznego Warszawa, również wniosek odrzuciła. To bardzo przykre, że obecnie musimy zwracać się do firm i osób prywatnych o wsparcie finansowe na taki cel. Liczymy jednak na wyrozumiałość i dobre serce sponsorów.