V Zjazd Chórów Polonijnych – ostatni koncert indywidualny

thumbs_DSC03108-oprawa-Mszy-sw.Chór Polonia z Goeteborga w Szwecji dał 3 października 2016r. koncert w Gimnazjum i Liceum prowadzonym od ponad 100 lat przez siostry niepokalanki w Szymanowie.
Oprócz szkoły i klasztoru w Szymanowie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Alabastrowa figura Matki Bożej przywieziona została z Jazłowca w 1946 roku.

W imieniu chóru Quo Vadis i zespołu Camerata, oraz solistów, chce na rece Pana Piotra Białka złożyć szczere i gorące podziękowania za trud i wysiłek jaki włożyli wszyscy organizatorzy Fundacji Ave Patria, aby ten V Zjazd Chórów Polonijnych zaistniał i przebiegł w tak zorganizowany sposob.
Cieszymy sie ze moglismy wziac czynny udzial w tym pieknym projekcie laczenia chorow polonijnych I jednoczesnie uczcic Bohaterow Powstania Warszawskiego.
Wszyscy czlonkowie naszej kanadyjskiej grupy byli wzruszeni spiewajac wspolnie piekne piesni patriotyczne, oraz odwiedzeniem tak waznych dla kazdego Polaka miejsc, jak Cmentarz Powazkowski i Grob Nieznanego Zolnierza.

Niezapomniane wrazenia pozostawil koncert w kosciele sw. Krzyza w Warszawie, oraz oczywiscie wspolny koncert wszystkich chorow w Ozarowie w przepieknym hotelu Mazurkas.
Mysle, ze burmistrz Ozarowa moze byc dumny z tak wspanialej imprezy, ktora WZRUSZYLA WIELE SERC POLAKOW I TYCH ZAMIESZKALYCH W OJCZYZNIE I TYCH ROZSIANYCH PO CALYM SWIECIE

Zyczymy Panstwu wszelkich sukcesow Fundacji Ave Patria, oraz spelniania dalszych ambitnych planow zwiazanych z obchodami rocznic patriotycznych, oraz piekna idea laczenia chorow polonijnych. To daje nam poczucie jednosci Polonii i Maciezy.

Bog zaplacic za wszelkie dobro i Szczesc Boze !

Krzysztof Jedrysik
Dyrektor Muzyczny choru Quo Vadis i zespolu Camerata, Brampton, Canada