Księga patriotyczna

8d86863148fc98ac98895a22b1a8Z kilkoma podtytułami: historia, teksty, nuty oraz Cześć polskiej Ziemi i najpiękniejsze pieśni patriotyczne

Książka została wydana w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Jest to praca zbiorowa, pod red. Józefiny Kępy i Ireneusza Korpysia. Czytelnicy znajdą w niej znane i popularne pieśni, nuty i opracowania muzyczne utworów, wiersze polskich poetów, słownik pojęć patriotycznych i najważniejszych wydarzeń z historii Polski oraz dodatkowo dwie płyty CD z nagraniami pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Polish Chamber Voice. Nagrań dokonano w kaplicy św. Józefa na Halach przy Jasnej Górze w Częstochowie. Gościnnie na płycie wystąpił Adam Hutyra.

Wydawca napisał we wstępie: „„Księga patriotyczna. Cześć polskiej ziemi…” to publikacja, która promuje polską kulturę. Znajomość dziedzictwa narodowego, a takim bez wątpienia są pieśni patriotyczne, pozwala budować tożsamość każdego Polaka, sprzyja kształtowaniu postaw obywatelskich oraz poczuciu więzi społecznej i solidarności.

Wielkim atutem książki jest szata graficzna. Publikacja została zilustrowana obrazami i zdjęciami, które nawiązują do najważniejszych i najbardziej wzruszających momentów z dziejów Polski. Każdy Polak odnajdzie w niej natchnienie i pozytywne emocje.”.