Koncert „Misja prawdziwej wolności” zespołu „Royal Rap”

Royal Rap Mazurkas 20126 czerwca 2012 roku odbył się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel koncert zespołu „Royal Rap”. Wieńczył on dwudniowe (1 i 5 czerwca 2012 roku) warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średniej w Ożarowie Mazowieckim w zakresie profilaktyki uzależnień. Spotkania wspomagane były pokazami audiowizualnymi i świadectwami osób, które zerwały z życiem w szponach nałogu i przemocy. Prowadzili je członkowie zespołu „Royal Rap” Mirosław „Kola” Kolczyk i Jerzy „Yuro” Pieniążek. Spotkania odbywały się pod hasłem: „Misja prawdziwej wolności”. Raperzy, którzy w przeszłości sami mieli problemy z uzależnieniami w trafny sposób potrafili rozmawiać z młodzieżą o życiu w wolności od nałogów.

Organizatorem była Fundacja „Ave Patria”, wspólnie ze Starostą Powiatu Warszawskiego-Zachodniego panem Janem Żychlińskim oraz Burmistrzem Gminy Ożarów Mazowiecki panem Pawłem Kanclerzem. Właściciele i prezesi MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel panowie Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz włączyli się w te działania społeczne na rzecz lokalnej społeczności i udostępnili salę na koncert finałowy zespołu „Royal Rap”.

Raperzy spontanicznie podziękowali za ten gest wyśpiewując podziękowanie.

Mogą go Państwo wysłuchać dzięki nagraniu umieszczonemu na portalu YouTube.

Spontaniczne podziękowanie muzyków z zespołu „Royal Rap” dla Prezesa MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Andrzeja Bartkowskiego za udostępnienie sali Zeus na koncert dla dzieci i młodzieży z ożarowskich szkół.

Na stronie Mazurkas możemy przeczytać, że w warsztatach i koncercie „Przeciwko narkomanii, alkoholizmowi i przemocy wśród młodzieży” – uczestniczyło ponad 1000 uczniów i nauczycieli z terenu miasta i gminy Ożarów Mazowiecki.

Muzyk i wokalista sam doświadczył w swoim życiu zgubnego wpływu narkotyków, był w więzieniu, a po nawróceniu tworzy muzykę, wykorzystując ją do przekazywania swojej historii i słowa Bożego.

inne artykuły na ten temat:
Na stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie

Foto:
Serwis Gminy Ożarów Mazowiecki