Jubileusz Fundacji AVE PATRIA

thumbs_0729 listopada 2015 roku Fundacja „Ave Patria” kierowana przez pana Piotra Białka obchodziła pięciolecie swojej działalności. Jubileusz zaszczycili swoją obecnością pan starosta Jan Żychliński i burmistrz Paweł Kanclerz. W sali widowiskowej Hotelu Mazurkas, dzięki gościnności prezesa pana Andrzeja Bartkowskiego, mieszkańcy Ożarowa i zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym.


Po raz pierwszy odbył się koncert „Jazz w Powiecie”. Oprócz grupy jazzowej wystąpił też zespół „Kapela ze wsi Warszawa”, grający oryginalną muzykę, opartą na ludowych korzeniach i korzystający często ze starych instrumentów. Prawdziwą ucztą była spontaniczna improwizacja muzyków i wokalistów obu zespołów. W przerwie koncertu zbierane były datki dla Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot”w Ożarowie Mazowieckim. Gościem specjalnym był uczeń gimnazjum z Izabelina Hubert Mazur, zwycięzca konkursu recytatorskiego w Błoniu, który zadeklamował wiersz Romana Brandstaettera „Biblia”.
Fundacja „Ave Patria” powstała przy naszej parafii. Ojcem chrzestnym był ówczesny proboszcz ks. Jan Latoń. Przez cztery lata fundacja miała siedzibę w starej plebanii. Wiele wspaniałych koncertów odbyło się w naszej świątyni. Ostatni, w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego zgromadził ponad 200 śpiewaków z kilku chórów polonijnych i odbył się 2 października 2014 roku pod patronatem poprzedniego prezydenta. Fundacja „Ave Patria” upamiętnia wydarzenia historyczne, pielęgnuje pamięć o narodowych bohaterach, wspiera polonijne chóry i zespoły organizując koncerty w całej Polsce. W ciągu pięciu lat swojej działalności zorganizowała około 120 koncertów.