Chór Polonia – Dortmund, Niemcy

Na swojej stronie chór Polonia Dortmund przedstawia się w następujący sposób:

Nasz chór został założony w maju 1983 roku dzięki staraniom księdza prałata Wacława Tokarka, ówczesnego proboszcza i animatora Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie oraz miłośników śpiewu liturgicznego. Kilka osób z tamtego zespołu śpiewa po dziś dzień.

Jesteśmy chórem amatorskim i staramy się śpiewać dobrze, czy to po polsku, niemiecku czy też po łacinie, na chwałę Bożą i ku uciesze słuchaczy, biorąc udział w licznych koncertach i uroczystościach religijnych i świeckich.

W naszym repertuarze można znaleźć zarówno pieśni liturgiczne jak i ludowe, czy też biesiadne. U nas śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej 😉 I każdy jest mile widziany, bo każdy głos ma wagę złota.

Aby pogłębić dobrą rodzinną atmosferę i jeszcze lepiej się poznać, staramy się często razem wyjeżdżać. Ostatnio pielgrzymowaliśmy do Lourdes, La Salette, byliśmy na Litwie, w Polsce a w zeszłym roku odbyliśmy pielgrzymkę do Santiago de Compostela i Fatimy.

Mamy wielkie nabożeństwo dla Matki Bożej, stąd ku Jej czci i ku zadowoleniu księdza prałata Ryszarda Mroziuka, proboszcza Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie, naszego duchowego opiekuna i mecenasa, od kilku lat regularnie w maju spotykamy się w Dortmundzie wraz z innymi chórami działającymi przy ośrodkach Polskiej Misji Katolickiej w Nadrenii i Westfalii na koncercie pieśni maryjnych, który zainicjowaliśmy i którego jesteśmy gospodarzami.

W każdy piątek o 19.30 spotykamy się na próbie i nieraz trudno nam się rozstać.

Kontakt z chórem Polonia Dortmund:

Nasz adres: info@chorpolonia.de
Chór „Polonia Dortmund”
Prezes: Małgorzata Brzozko, tel.: 0231/1871460

vice-prezes: Tomasz Pasiciel

Dyrygent: mgr Barbara Twarowska, tel. 0208/641804

Spotkania i próby w każdy piątek w Polskim Domu Katolickim (Do. Rheinischestr. 176) o godz. 20.00.