Chór Ave Verum – Londyn, Wielka Brytania

thumbs_Chor-Ave-Verum-Londyn-w-MalborkuChór ma swoja stronę w Internecie, na którą zaprasza wszystkich zainteresowanych dokonaniami zespołu. Piękne teksty są autorstwa pani Ewy Kwaśniewskiej. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej zespołu. Na pierwszej polskiej stronie mogą Państwo przeczytać:
”Założony w czerwcu 1999 przez Jurka Pockerta. Nazwę swą wziął od pierwszej przez siebie wykonanej pieśni Wolfganga Amadeusza Mozarta. Od początku uznano, że muzyka nie ma granic – ani geograficznych, ani stylowych, czy też językowych. Śpiewamy po polsku, angielsku i łacinie. Jest tu miejsce na wszystko. Pieśni związane z naszą narodową tradycją i historią, ballady i piosenki kabaretowe, muzykę współczesną, a także kolędy i pastorałki.

Chór spotyka się w Ośrodku Polskim przy Parafii Jezusa Miłosiernego w South Norwood, w południowym Londynie. Stanowi zróżnicowaną socjalną grupę, co nadaje mu szczególnego kolorytu. Są tu prawnicy, lekarze, nauczyciele, inżynierowie, artyści, młodzi Polacy na kilkuletnich kontraktach w Londynie i ci, którzy „chwilowo” opuścili Polskę, aby szukać lepszego życia. Są „sybiracy”, dzieci wojny, emigracja solidarnościowa, małżeństwa i całe rodziny. Stanowią barwną mozaikę ludzkich losów. Lubią się i szanują, a we wspólnym śpiewie, potwierdzają trafność stwierdzenia, że „sztuka odsłania głębszy sens życia ludzkiego i nadaje mu nową wartość” (Ks. Józef Tischner)”.
Chór Ave Verum
6 Oliver Grove
South Norwood
London SE25 6EJ
info@aveverum.org

Kierownik muzyczny
Jurek Pockert
Email: george@studioenigma.demon.co.uk

Kierownik Artystyczny
Ewa Kwaśniewska
Email: ejkwasniewski@gmail.com